OVD - Ovocinárske družstvo

Jablone

90 ha

3500 t

Broskyne

6,3 ha

360 t

Slivky

10 ha

50 t

Čerešne

6 ha

60 t

Višne

11 ha

70 t

 

Voľné plochy

v súčastnosti čakajúce na výsadbu

 

42 ha

Golden Delicious

Pestujeme na ploche 34 ha. Vďaka vzhľadu a chuti patrí k najžiadanejším odrodám. Ide o šťavnaté sladké jablko s výraznou sladko-korenistou arómou, s typickou zelenožltou farbou a niekedy oranžovo-ružovým líčkom. Pochádza z USA.

 

Idared

Pestujeme na ploche 28 ha. Ide o jablko s sladko-kyslastej chuti s krásnou červenou farbou a jemnou bielou dužinou. Je to klon Jonathan a Wagner z roku 1942.

 

Jonagold

Pestujeme na ploche 9 ha. Ide o veľmi dobré šťavnaté jablko sladkej chuti s krehkou nažltlou dužinou. Je to hybrid odrôd Golden Delicious a Jonathan pochádzajúci z Ameriky.

 

Jonagored ®

Pestujeme na ploche 3,5 ha a pravidelne dosahujeme vysokú úrodu. Ide o veľmi chutné a atraktívne jablko tmavočervenej farby so šťavnatou, aromatickou, stredne pevnou dužinou, vyšľachtené z odrody Jonagold.

 

Pinova ®

Má sladké, šťavnaté a veľmi chutné plody so žltou dužinou pevnej konzistencie. Jablko bolo vyšľachtené v Nemecku krížením odrôd Clivia a Golden Del.

 

Gala Schniga

Ide o svieže, kyslasté a šťavnaté jablko s pevnou dužinou a charakteristickou tmavozelenou lesklou šupkou, ktoré bolo objavené v roku 1698 v Sydney.

 

Šampión

Výrazne červené jablká s množstvom žilkovitých čiar. Bohatá odroda na vitamín A, podporuje zlepšenie krvného obehu. Dužina je veľmi šťavnatá a chrumkavá, žltokrémovej farby.

 

Topaz ®

Pestujeme na ploche 4,5 ha . Klon odrôd Rubín a Vanda má stredne veľké oranžovo-červené plody so šťavnatou, aromatickou, sladkokyslou a príjemne osviežujúcou dužinou.

 

Braeburn

Pestujeme na ploche 7,5 ha. Kvalitné, aromatické jablko s pevnou chrumkavou a veľmi šťavnatou dužinou výraznej kyslastej chuti pochádza z Nového Zélandu.